Manufacturer No:10033854-052FSLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors 200P SO-DIMM SKT REV W/LOCAT PEG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 1.304356 oz |
HOT
C 702 10M008 252 40
Brand:Amphenol Tuchel

1565917-4
Brand:TE Connectivity
DDR506117001H
Brand:Amphenol FCI

KIT-SODIMM-1X16GB/01
Brand:UDOO

009162006206175
Brand:KYOCERA AVX

10160554-004THLF
Brand:Amphenol FCI

SIM6050-8-0-30-00-A
Brand:GCT

2229333-2
Brand:TE Connectivity
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

315610050500871+
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






