Manufacturer No:BMM350
Manufacturer:Bosch
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors High-Performance Magnometer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Current: | 200 uA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | - 2 mT to + 2 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 2 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.72 V to 1.98 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Output Type: | I2C I3C |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Resolution: | 40 us |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 1.98 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.72 V |
HOT
MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV5055Z3QDBZR
Brand:Texas Instruments

AH180N-WG-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5032FDLPG
Brand:Texas Instruments

AS5048B-HTSP-500
Brand:ams OSRAM

A31315LLUBTR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

AK09919C
Brand:Asahi Kasei Microdevices

A31315LLUBTR-XY-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

MMC5983MA
Brand:MEMSIC
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






