Manufacturer No:SL353LT
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Micro omni dig hall eff sens IC LWDcycle
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Omnipolar |
| Operating Supply Current: | 9 mA |
| Maximum Output Current: | 5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 20 G to 110 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 5 G to 95 G |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.035239 oz |
HOTTMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5110A2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

TLE4964-1M
Brand:Infineon Technologies

HAL3960DJ-A
Brand:TDK-Micronas

SL353LT
Brand:Honeywell

TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

SS360ST
Brand:Honeywell

ADAF1080BCPZ
Brand:Analog Devices

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

TMAG5111B4AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






