Manufacturer No:HAL3960DJ-A
Manufacturer:TDK
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Stray-Field Robust 2D Position Sensor with 2-wire PWM Interface
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | 3D Hall Sensor |
| Operating Supply Current: | 12 mA |
| Maximum Output Current: | 50 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 5 mT to 5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 170 C |
| Series: | HAL39xy |
| Brand: | TDK-Micronas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 7000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Part # Aliases: | HAL3960DJ-2300R-8-00-HATC-0203 |
HOTA1308LLHLX-05-T
Brand:Allegro MicroSystems

MA702GQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

AS5247U-HTQT
Brand:ams OSRAM

AS5147U-HTSM
Brand:ams OSRAM

A31315LLUBTR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas

SS541AT
Brand:Honeywell

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

AS5600-ASOT
Brand:ams OSRAM

AS5048B-HTSP
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






