Manufacturer No:MHA100KN
Manufacturer:MEMSIC
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors High Performance Low Power Hall-Effect Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEMSIC |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect |
| Operating Supply Current: | 2.5 uA |
| Maximum Output Current: | 500 uA |
| Operating Point Min/Max: | 27 G to 37 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 20 G to 40 G |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MEMSIC |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
TMAG5170A1QDGKT
Brand:Texas Instruments

TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments
A1308LLHLX-05-T
Brand:Allegro MicroSystems

DRV5057A2EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments
TMAG5170A2EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV5056Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






