Manufacturer No:TMAG5123C1CQDBZR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors High-voltage (up to 38 V) in-plane high-precision switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | High-Precision Hall-Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 3.5 mA |
| Maximum Output Current: | 100 mA |
| Operating Point Min/Max: | 5.5 mT to 9.5 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 3.5 mT to 7.5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 38 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | TMAG5123 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Voltage: | 0 V to 38 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 38 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Termination Style: | Solder |
| With Switch: | Omnipolar |
HOT
MHA183AS
Brand:MEMSIC

MA702GQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

BMM350
Brand:Bosch Sensortec

AS5147P-HTSM
Brand:ams OSRAM

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5304A TSSOP20 LF T&RDP
Brand:ams OSRAM

CT8150PC-IS3
Brand:Crocus

DRV5055Z3QDBZR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






