Manufacturer No:MA780GQ-Z
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-Power Angle Sensor with Integrated Wake-Up and Interrupt Logic in a QFN-16(3mmx3mm) Package
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Magnetic |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Output Type: | Digital |
| Pd - Power Dissipation: | 2 W |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Resolution: | 8 bit 12 bit |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated

MHA182AS-S
Brand:MEMSIC

TMAG5111B2AQDBVR
Brand:Texas Instruments

MA780GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

ACHS-7125-500E
Brand:Broadcom / Avago

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

TMAG5110C2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

HAL3736DJ-A
Brand:TDK-Micronas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






