Manufacturer No:AS5147U-HTSM
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors ROTATIVE MOTOR CONTROL ON-AXIS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Rotary Magnetic |
| Operating Supply Current: | 16 mA |
| Maximum Output Current: | 4 mA |
| Operating Point Min/Max: | 35 mT to 70 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Series: | AS5x47U |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Compliance: | AEC-Q100 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 505580013 Q65114A1193 |
HOT
A31010SEHALX-4
Brand:Allegro MicroSystems

HAL3960DJ-A
Brand:TDK-Micronas

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

AH49FQ-W-7
Brand:Diodes Incorporated

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems

DRV5013ADEDBZJQ1
Brand:Texas Instruments

TLE4913
Brand:Infineon Technologies

DRV5055Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

DRV5032FALPGM
Brand:Texas Instruments

TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






