Manufacturer No:TMAG5231B1DQDMRR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-power low-voltage (1.65 V to 5.5 V) Hall-effect switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low-Power Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 2 uA |
| Maximum Output Current: | 5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 2.85 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 1.5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.65 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | X2SON-4 |
| Series: | TMAG5231 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Output Type: | Push- Pull |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems

AH3582-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

TLE4964-1M
Brand:Infineon Technologies

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

DRV5032AJLPGM
Brand:Texas Instruments

AS5048B-HTSP-500
Brand:ams OSRAM

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5057A2EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

A31315LOLATR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






