Manufacturer No:AH3572-SA-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Omnipolar Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Omnipolar |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Maximum Output Current: | 60 mA |
| Operating Point Min/Max: | 8 G to 30 G - 30 G to - 8 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 2 G to 25 G - 25 G to - 2 G |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | AH3572 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Output Voltage: | 32 W |
| Pd - Power Dissipation: | 230 mW |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.004923 oz |
HOT
AH1807-W-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5123D1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

SS351AT
Brand:Honeywell

A31315LLUBTR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

SI7201-B-09-IBR
Brand:Silicon Labs

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






