Manufacturer No:AD22151YRZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors linear output magnetic field sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Magnetic |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Maximum Output Current: | 1 mA |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Series: | AD22151G |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Voltage: | 1 V |
| Pd - Power Dissipation: | 25 mW |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 98 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231H1DQDBZR
Brand:Texas Instruments

MHA183AS
Brand:MEMSIC

MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

DRV5057A3EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

A31315LOLATR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231C1DQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






