Manufacturer No:APS12212LLHALT
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Chopper-Stabilized Precision Hall-Effect Latch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 90 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 90 G |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | APS12212 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Hall Effect Latches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
MA702GQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

SI7210-B-11-IM2R
Brand:Silicon Labs

TMAG5273A2QDBVR
Brand:Texas Instruments

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

AH1381-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5231A1CQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






