Manufacturer No:US2882LSE-AAA-000-RE
Manufacturer:Melexis
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 3 wire Latch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | High Sensitivity |
| Operating Supply Current: | 2.6 mA |
| Maximum Output Current: | 50 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 3.5 mT to + 6 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 6 mT to + 3.5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOT-3 |
| Series: | US2882 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Melexis |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Voltage: | 28 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.001448 oz |
HOT
TMAG5170A2QDGKR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

MHA182AS-S
Brand:MEMSIC

AH1381-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

BMM350
Brand:Bosch Sensortec

VG481V1
Brand:Honeywell

MA780GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
MLX92213ELD-AAA-000-RE
Brand:Melexis

SL353LT
Brand:Honeywell

AK09919C
Brand:Asahi Kasei Microdevices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






