Manufacturer No:VR1B
Manufacturer:Carlo Gavazzi
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors LVL SNSR CAP NYLON HANGING
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Carlo Gavazzi |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Cable |
| Current Rating: | 8.5 mA |
| Description/Function: | Capacitive |
| Brand: | Carlo Gavazzi |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 20 V to 30 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | VR |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 20 V |
| Unit Weight: | 13.199989 oz |
HOT
VPC210
Brand:Carlo Gavazzi

59630-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

CLP4MA2AM24
Brand:Carlo Gavazzi
F03-15-1M
Brand:Omron Automation and Safety

VR2B
Brand:Carlo Gavazzi

LL01-1AA04
Brand:Measurement Specialties

CLE1P
Brand:Carlo Gavazzi

464
Brand:Adafruit

SEN0507
Brand:DFRobot

F03-15-2M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






