Manufacturer No:SEN0370
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Small Pipe Diameter Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 5 C |
| Mounting: | Bracket Mount |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 24 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
RBS301-WAT-US
Brand:MultiTech

VRY2B
Brand:Carlo Gavazzi

CLP2EA1CM24
Brand:Carlo Gavazzi

LLG710D3L24-004-D
Brand:SST Sensing

VPC205
Brand:Carlo Gavazzi

CLE1P
Brand:Carlo Gavazzi

80609-000
Brand:Measurement Specialties

SEN0509
Brand:DFRobot

CD50CNF06NO
Brand:Carlo Gavazzi

80507-000
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






