Manufacturer No:LLC500D3L
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors +80degC 4.5-15.4VDC M10 TTL push-pull low in air output polysulfone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 2.5 mA |
| Output Type: | Push Pull |
| Description/Function: | Liquid level switches |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.4 V |
| Output Configuration: | Low in Air |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | LLC500D3L-LLPK |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LLC500D3L
Brand:SST Sensing

LS02-1A66-PA-500W
Brand:MEDER electronic (Standex)

CD34CNFLFNOP2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC710D3LSH
Brand:SST Sensing

MNS2-9-W2-WS-WP-L03
Brand:Monnit

LLC210D3SH
Brand:SST Sensing
K7L-AT50B
Brand:Omron Automation and Safety

VH1
Brand:Carlo Gavazzi

FLPVB50B100
Brand:Cynergy3

LLC710D324-003
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






