Manufacturer No:28090
Manufacturer:Parallax
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Mini Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parallax |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Output Type: | Analog |
| Description/Function: | Mini Liquid Level Sensor |
| Brand: | Parallax |
| Mounting: | Cable |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Unit Weight: | 0.324873 oz |
HOT
LS02-1A66-PA-500W
Brand:MEDER electronic (Standex)

LLC101101
Brand:SST Sensing

59630-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

2656
Brand:Adafruit

LLG810D324-004-C3
Brand:SST Sensing

VNY3
Brand:Carlo Gavazzi

K7L-AT50
Brand:Omron Automation and Safety

VR1B
Brand:Carlo Gavazzi

LLC710D3LSH
Brand:SST Sensing

LS-W0-221-P0-C-B-000
Brand:Amphenol / SSI Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






