Manufacturer No:CD50CNF06NO
Manufacturer:Carlo Gavazzi
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors CAP PROX PL FP NPN NO 24V CAB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Carlo Gavazzi |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Cable |
| Current Rating: | 50 mA |
| Output Type: | NPN |
| Brand: | Carlo Gavazzi |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Mounting: | Screw |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Configuration: | NO |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | CD50 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 2.469198 oz |
HOT
LL01-1AB01
Brand:Measurement Specialties

LS02-1A66-PA-500W
Brand:MEDER electronic (Standex)

80507-000
Brand:Measurement Specialties
LLC710D3L24-001-C3
Brand:SST Sensing

OPB350W187Z
Brand:Optek / TT Electronics

464
Brand:Adafruit

FLPVB50B100
Brand:Cynergy3

2656
Brand:Adafruit
14102
Brand:Measurement Specialties

28090
Brand:Parallax
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






