Manufacturer No:SEN0507
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Capacitive Liquid Level Sensor for Arduino
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Mounting: | Cable Mount |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
LLC500D3
Brand:SST Sensing

VTI2
Brand:Carlo Gavazzi

F03-16PE-2M
Brand:Omron Automation and Safety

CD34CNFLFNOP2
Brand:Carlo Gavazzi

DFT-220
Brand:Amphenol / SSI Technologies

LLC210D3SH
Brand:SST Sensing

SEN0454
Brand:DFRobot
K7L-AT50B
Brand:Omron Automation and Safety

CD50CNF10NO
Brand:Carlo Gavazzi
LLC710D3L24-001-C3
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






