Manufacturer No:SEN0509
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Capacitive Pipeline Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Current Rating: | 290 uA |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Mounting: | Cable Mount |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
HOT
VTI4
Brand:Carlo Gavazzi

DFT-220
Brand:Amphenol / SSI Technologies

LLC510D3L
Brand:SST Sensing

SEN0507
Brand:DFRobot

LLC105000
Brand:SST Sensing

LS-W0-221-P0-C-B-000
Brand:Amphenol / SSI Technologies

SV190115
Brand:Carlo Gavazzi

2656
Brand:Adafruit

463
Brand:Adafruit

LL10-1AC01
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






