Manufacturer No:SEN0454
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Water Leak Detector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 18 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 7 V |
HOT
81117-000
Brand:Measurement Specialties

VT2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC102000
Brand:SST Sensing

LLC710D3LSH
Brand:SST Sensing

LLG710D3L24-003
Brand:SST Sensing
F03-15-1M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC101101
Brand:SST Sensing
80019-000
Brand:Measurement Specialties

VNY3
Brand:Carlo Gavazzi

80507-000
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






