Manufacturer No:10507
Manufacturer:Carclo
Type:LED Lenses
Description:LED Lighting Lenses Optic 10mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Carclo |
| Product Category: | LED Lighting Lenses |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens |
| For Use With: | Luxeon Rebel Cree XP-E Osram SSL |
| Diameter: | 20 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Carclo Technical Plastics |
| Height: | 6 mm |
| Shape: | Round |
| other: | 40 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Adhesive |
| Unit Weight: | 0.130497 oz |
HOT
CA13628_G2-LAURA-RS-P
Brand:Ledil
C17525_LISA4-WWW
Brand:Ledil

10048
Brand:Carclo Technical Plastics
OP520
Brand:Dialight

2328823-1
Brand:TE Connectivity

C18606_AMBER-2X2-VSM
Brand:Ledil

C17391_DAISY-7X1-WAS
Brand:Ledil
ASMT-M006
Brand:Broadcom / Avago

LLFL-6T11-H
Brand:ams OSRAM

C17521_LISA4-RS
Brand:Ledil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






