Manufacturer No:180555-1051
Manufacturer:Molex
Type:LED Lighting Mounting Accessories
Description:LED Lighting Mounting Accessories COB LED HLDR LUMILED 28MM X 28MM RECT 60
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | LED Lighting Mounting Accessories |
| RoHS: | Details |
| Type: | LED Holder |
| For Use With: | Lumileds LUXEON |
| Series: | 180555 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Color: | White |
| Height: | 6.7 mm |
| Length: | 28 mm |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | LED Lighting Mounting Accessories |
| Shape: | Round |
| other: | 480 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Screw |
| Tradename: | SlimRay |
| Width: | 28 mm |
| Wire Gauge - AWG: | 23 AWG |
| Part # Aliases: | 1805551051 01805551051 |
| Unit Weight: | 0.745480 oz |
HOT
47.319.6380.50
Brand:BJB

2213254-2
Brand:TE Connectivity

47.319.6104.50
Brand:BJB

4-2213678-5
Brand:TE Connectivity

2213254-1
Brand:TE Connectivity / P&B

1474386
Brand:Phoenix Contact

4-2325811-2
Brand:TE Connectivity

1474382
Brand:Phoenix Contact

2213929-6
Brand:TE Connectivity

46.132.1001.50
Brand:BJB
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






