Manufacturer No:CV94A-FGC-CP1R1HJ1BB7D3D3
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD RGB PLCC6
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | RGB LEDs |
| Orientation: | Top View |
| Illumination Color: | RGB |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.7 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 624 nm |
| Power Rating: | 140 mW |
| Length: | 9.4 mm |
| Height: | 3.65 mm |
| Width: | 4.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Shape: | Rectangular |
| Series: | CV94A-FGC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Cree LED |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 1200 |
| Subcategory: | LEDs |
HOTLZ1-00UVH0-0000
Brand:ams OSRAM

150141BS66140
Brand:Wurth Elektronik

L1RX-2790000000000
Brand:Lumileds

L2C5-30901208H1500
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.PM-MFN5-XX510-1
Brand:ams OSRAM

L150-18705006000H0
Brand:Lumileds

SMLS14BNTT68
Brand:ROHM Semiconductor

LZ4-00UBH0-00U8
Brand:ams OSRAM

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






