Manufacturer No:SMLP14ECNWT86
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD LED GREEN 0603 HIGH BRIGHTNESS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Orientation: | Top View |
| Illumination Color: | Green |
| If - Forward Current: | 10 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 527 nm |
| Luminous Intensity: | 110 mcd |
| Length: | 1 mm |
| Height: | 0.2 mm |
| Width: | 0.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Color: | Milky White |
| Lens Shape: | Rectangular |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
| Part # Aliases: | SMLP14ECNW |
HOT
L2C5-30901205H1300
Brand:Lumileds

CHA0304-R160-00PG0U0A30G
Brand:Cree LED
GW CS8PM1.EM-LSLU-XX55-1
Brand:ams OSRAM

GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CMPRTHKBB2367453
Brand:Cree LED

L2C6-30902L10A1500
Brand:Lumileds

L1RX-2280000000000
Brand:Lumileds

CMB1306-R160-00PF0U0A30G
Brand:Cree LED

GH CSSRM6.24-V8A2-1-1
Brand:ams OSRAM

XHP50D-H0-0000-0D0ZF440G
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






