Manufacturer No:JB2835BWT-G-X001A0000-N0000001
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - Mid Power
Description:Mid-Power LEDs - White Horticulture White 2835 Size G Class
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | Mid-Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2835 |
| Illumination Color: | Application Specific White |
| Wavelength/Color Temperature: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | - |
| Color Rendering Index - CRI: | - |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 55 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3 V |
| Power Rating: | 165 mW |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.8 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Color: | Tinted |
| Lens Dimensions: | - |
| Lens Shape: | Rectangular |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Series: | Photophyll 2835 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Cree LED |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | LED - Mid Power |
| other: | 4000 |
| Type: | White LEDs |
HOT
LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM
JE2835AVT-N-0001A0000-N0000001
Brand:Cree LED

CHA0304-R160-00PG0U0A30G
Brand:Cree LED

L1HX-27702D0000000
Brand:Lumileds

KRTBAELPS2.32-1V7A-JW+6B5C-D8+3S4U-7Z
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CMPRTHKBB2367453
Brand:Cree LED

LZ4-00UBH0-00U8
Brand:ams OSRAM

QLS6C-FKW-CY2Y4F093
Brand:Cree LED

L2C5-30901205H1300
Brand:Lumileds

150141BS66140
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






