Manufacturer No:CMB1510-R108-00PF0U0A40G
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White XLamp CMB LED White Pro9 White 40G 40H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 1.8 A |
| Vf - Forward Voltage: | 18 V |
| Length: | 15.85 mm |
| Width: | 15.85 mm |
| Height: | 1.75 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Shape: | Square |
| Series: | CMB |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 108 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
L1RX-4080000000000
Brand:Lumileds

AAMD-EG33-WX002
Brand:Broadcom / Avago

L1HX-57802D0000000
Brand:Lumileds

L2C6-30902L04A0900
Brand:Lumileds

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik
GW CS8PM1.EM-LSLU-XX54-1
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CM1R1H1BB23C4S3
Brand:Cree LED

L150-18705006000H0
Brand:Lumileds

GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L2C6-30902L10A1500
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






