Manufacturer No:QLS6C-FKW-CY2Y4F093
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD RGB LED SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | RGB LEDs |
| Illumination Color: | RGB |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.7 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 460 nm to 480 nm 520 nm to 540 nm 619 nm to 624 nm |
| Luminous Intensity: | 3.175 cd to 4.5 cd |
| Length: | 4.7 mm |
| Height: | 1.5 mm |
| Width: | 1.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Shape: | Rectangular |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Cree LED |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Multi-Color LEDs |
HOT
GW CSSRM3.PM-N7P1-A131-1
Brand:ams OSRAM

L2C5-30901208H15P0
Brand:Lumileds
JE2835AVT-N-0001A0000-N0000001
Brand:Cree LED

L2C5-30901205H13P0
Brand:Lumileds

L1RX-2790000000000
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.PM-MFN5-A10310-1
Brand:ams OSRAM

GW CSSRM3.EM-N1N4-XX58-1
Brand:ams OSRAM
LZ1-00UVH0-0000
Brand:ams OSRAM

L1RX-2280000000000
Brand:Lumileds

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






