Manufacturer No:L1RX-6570000000000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 6500 K 70-CRI LUXEON Rubix
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-2 |
| Illumination Color: | Cool White |
| Wavelength/Color Temperature: | 6500 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | - |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 125 deg |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.16 V |
| Power Rating: | 4.74 W |
| Length: | 1.4 mm |
| Width: | 1.4 mm |
| Height: | 0.78 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 1 mm x 1 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | LUXEON Rubix |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOTHLMP-6804
Brand:Broadcom / Avago

L2C5-30901208H15P0
Brand:Lumileds

SMLS14ENTT68
Brand:ROHM Semiconductor

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED

L2C5-30901208H1500
Brand:Lumileds

L2C6-30902L04A0900
Brand:Lumileds

KS DMLQ32.23-6H8J-68-J3T3
Brand:ams OSRAM

L170-3070703600000
Brand:Lumileds

CV94A-FGC-CP1R1HJ1BB7D3D3
Brand:Cree LED

L2C5-30901205H13P0
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






