Manufacturer No:LZ4-00UBH0-00U4
Manufacturer:ams OSRAM
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - Single Color LED ENGIN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | High Power LEDs - Single Color |
| RoHS: | Details |
| Product: | Violet LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-9 |
| Wavelength/Color Temperature: | 390 nm |
| Illumination Color: | Violet |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 6 W |
| If - Forward Current: | 700 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 14.2 V |
| Power Rating: | 10 W |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 6.8 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Lens Transparency: | Clear |
| Series: | LZ4-00UBH0 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Height: | 3.9 mm |
| Length: | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 250 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| Width: | 7 mm |
| Part # Aliases: | Q65113A4212 Q65113A4212 |
HOTCLMWB-FKC-Chj1N19a1BB7C4R3
Brand:Cree LED

GW Q9LR33.PM-L9M8-XX510-1
Brand:ams OSRAM
XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Brand:Cree LED
HLMP-6804
Brand:Broadcom / Avago
GW CS8PM1.EM-LSLU-XX54-1
Brand:ams OSRAM

150141GS66130
Brand:Wurth Elektronik

150120BS87000
Brand:Wurth Elektronik

L2C6-30902L02A0600
Brand:Lumileds

XPPAWT-H0-0000-000BU30E7
Brand:Cree LED

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






