Manufacturer No:SMLS14ENTT68
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD High brightness Lens Type Green Chip Led: SMLS14ENT is a Green surface mount LED with a lens. InGaN is used as the light emitting material and it is packaged in a colorless transparent resin. Ideal as a light source for display units.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | Green LEDs |
| Package / Case: | 3.2 mm x 1.6 mm |
| Orientation: | Top View |
| Illumination Color: | Green |
| If - Forward Current: | 30 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3.3 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 527 nm |
| Luminous Intensity: | 3000 mcd |
| Length: | 3.2 mm |
| Height: | 1.55 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Dimensions: | 1.6 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Lens Transparency: | Colorless |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Configuration: | Single |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
L1RX-2280000000000
Brand:Lumileds

GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM
CLMWB-FKC-Chj1N19a1BB7C4R3
Brand:Cree LED

GW CSSRM3.PM-N6N9-A636-1
Brand:ams OSRAM

CV94A-FGC-CP1R1HJ1BB7D3D3
Brand:Cree LED

KT CSLNM1.13-MXMZ-35-0
Brand:ams OSRAM

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CM1R1H1BB23C4S3
Brand:Cree LED
HLMP-6804
Brand:Broadcom / Avago

L1RX-4080000000000
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






