Manufacturer No:XPPAWT-H0-0000-000BU30E7
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 3000 K 70-CRI XLamp XPPAWT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-2 |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 320 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 1 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.58 V |
| Power Rating: | 3.5 W |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 0.75 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 3.45 mm x 3.45 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | XLamp XP-P LED |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
L2C5-30901208H1500
Brand:Lumileds

KW CDLMM1.TK-Y1Y5-5L06L0-24A4
Brand:ams OSRAM

KR DMLQ32.23-6J5L-26-J3T3
Brand:ams OSRAM

L1HX-57902D0000000
Brand:Lumileds
XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Brand:Cree LED

CHA0304-R160-00PG0U0A30G
Brand:Cree LED

L1RX-2790000000000
Brand:Lumileds
XPGEWT-02-0000-00000UG5E
Brand:Cree LED

GW CSSRM3.PM-MFN5-XX510-1
Brand:ams OSRAM

AAMD-EG33-WX002
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






