Manufacturer No:H-516-6M
Manufacturer:Bourns
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials DIAL - 1" 0-30 TURNS COUNTING
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 6 mm |
| Outside Diameter: | 23 mm |
| Height: | 25 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 15-Turn |
| Series: | H-516 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.250000 oz |
HOT
JPEPL5012IN
Brand:Amphenol Piher

JPEPL5034RO
Brand:Amphenol Piher

11K5015-JMNB
Brand:Grayhill

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B
42004-1B1/4
Brand:Apem

5115CR
Brand:Amphenol Piher

PKES150B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

H-22-6M
Brand:Bourns

PK1100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KLN1250A1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






