Manufacturer No:PK1100B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials MLD PHEN W/ DOT IND
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 18 mm |
| Height: | 14 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Dot on Top |
| Series: | PK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay without skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 1437624-3 |
| Unit Weight: | 0.143988 oz |
HOT
KX0607
Brand:Bulgin

JPEPL5012CR
Brand:Amphenol Piher

PKJ70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

XEJPL5214CR
Brand:Amphenol Piher
430211B1/4
Brand:Apem

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
420061B18
Brand:Apem

KN500B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKES90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






