Manufacturer No:PKG40B1/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .437" LINE IND/ALL STR RIB KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 12 mm |
| Height: | 12 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Ribbed |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | PKG |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437624-9 |
| Unit Weight: | 0.092806 oz |
HOT018-1-11
Brand:Vishay / Spectrol
420061B18
Brand:Apem

420061A1/8
Brand:Apem

JPEPL6052NE
Brand:Amphenol Piher

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KD1250A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KPN500B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

H-516-6M
Brand:Bourns

PH15181/4
Brand:TE Connectivity

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






