Manufacturer No:MPKES90B14
Manufacturer:Apem
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB PLASTIC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apem |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 25.4 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Phenolic |
| Design: | Fluted |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side and Skirt |
| Series: | MPKES |
| Brand: | Apem |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
HOT
PKS90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KAS500B1/8
Brand:TE Connectivity / AMP

KA700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KLN1250A1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

23A21B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKES120B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

XEJPL5219CR
Brand:Amphenol Piher

PK50B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5012CR
Brand:Amphenol Piher

KD1250A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






