Manufacturer No:PKA50B1/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .795" LINE IND/SKIRT STR RIB KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 21 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Ribbed |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Skirt |
| Series: | PKA |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 1-1437624-1 |
| Unit Weight: | 0.160003 oz |
HOT
18B11B010
Brand:Vishay
MPKG40B18
Brand:Apem

MPKES90B14
Brand:Apem

H-46-6A
Brand:Bourns

KN5700B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KD1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1450510000
Brand:Weidmuller

H-516-6M
Brand:Bourns

PKES60B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KAS500B1/8
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






