Manufacturer No:KN5700B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials ALUM CONCENTRIC SET STR SIDE LINE KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Concentric Knob Set |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 20 mm |
| Height: | 30 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side |
| Series: | KN |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Without spinner |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437622-7 |
| Unit Weight: | 0.483006 oz |
HOT
PKES150B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KNS701BA1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher

42006-5B1/4
Brand:Apem

420063B1/4
Brand:Apem

XEJPL5207CR
Brand:Amphenol Piher

H-22-6A-SB
Brand:Bourns

PH15181/4
Brand:TE Connectivity

H-516-6M
Brand:Bourns

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






