Manufacturer No:21A11B10
Manufacturer:Vishay
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 46MM 15TURNS DIAL 1/4" SHAFT CHROME
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 46 mm |
| Height: | 25 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 15-Turn |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Spectrol |
| Features: | Round Vernier Scale |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 3.000050 oz |
HOT
JPEPL5012CR
Brand:Amphenol Piher

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5012IN
Brand:Amphenol Piher

JPEPL5034RO
Brand:Amphenol Piher
JPEPL5012NE
Brand:Amphenol Piher

PKS1106B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PK90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

18B11B010
Brand:Vishay

H-516-6M
Brand:Bourns

5012
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






