Manufacturer No:PKES60B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .748" LINE IND/ALL STR FLUTE KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 19 mm |
| Height: | 12 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Fluted |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Top Side and Skirt |
| Series: | PKES |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437624-0 |
| Unit Weight: | 0.172807 oz |
HOT
KX0607
Brand:Bulgin

H-516-6M
Brand:Bourns

PKJT50B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKD70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

JPEPL5220CR
Brand:Amphenol Piher

21PA11B10
Brand:Vishay / Spectrol

JPEPL5034RO
Brand:Amphenol Piher

5210NE
Brand:Amphenol Piher

5012
Brand:Amphenol Piher

XEJPL5219CR
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






