Manufacturer No:PKES120B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 1.296" LINE IND/ALL STR FLUTED KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 33 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Fluted |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top Side and Skirt |
| Series: | PKES |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 4-1437624-6 |
| Unit Weight: | 0.400007 oz |
HOT
KN5700B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5220CR
Brand:Amphenol Piher

KN900A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS90B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

15A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

420061B1/4
Brand:Apem

JPEPL5034AZI
Brand:Amphenol Piher
MPKES70B14
Brand:Apem

PKES90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






