Manufacturer No:H-22-6A
Manufacturer:Bourns
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 22mm 0-15 Turns CHROME 1/4"SHAFT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 23 mm |
| Height: | 24 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 15-Turn |
| Series: | H-22 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Features: | No backlash - mounted directly to potentiometer shaft |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.543184 oz |
HOT
5012
Brand:Amphenol Piher

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKA70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

18A41B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKES90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN900B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

11A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKA90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KN701A1/4
Brand:TE Connectivity / AMP

KD1250A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






