Manufacturer No:BB-485OI9TB
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9P/TERM BLK OPTO ISO 485 CONV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 14 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Converts unbalanced fullduplex RS-232 signals to balanced full-duplex RS-422/485 or half-duplex RS-485 signals |
| Dimensions: | 3.3 in x 2.2 in x 0.7 in |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 14 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 1.439999 oz |
HOT
BB-UH401
Brand:Advantech

BB-USPTL4
Brand:Advantech

BB-485SD9RJ
Brand:Advantech

2702006
Brand:Phoenix Contact

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

2313478
Brand:Phoenix Contact
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






