Manufacturer No:BB-485PTBR
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9PIN/TB 485CONV W/SD CTRL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Converts unbalanced RS-232 signals to balanced full or half-duplex RS-485 signals |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1.439999 oz |
HOT
BB-485USBTB-2W-A
Brand:Advantech

2708368
Brand:Phoenix Contact

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

90655-0-L0
Brand:ISI

Ag1171S
Brand:Silvertel

485SD9TB
Brand:Advantech

301-1001-31
Brand:DIGI
PCIe-PXIe-8638/2M
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






