Manufacturer No:DS9481R-200#
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB-1W ADAPTER 1.8V IO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Adapters |
| Type: | USB to 1-Wire |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Dimensions: | 2.502 in x 1.627 in x 0.808 in |
| Interface Type: | RJ-11 USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 1.8 V 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V 5 V |
HOT
MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-485LDRC9
Brand:Advantech

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

485SD9TB
Brand:Advantech

BB-422PP9R
Brand:Advantech

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

VDRIVE2
Brand:FTDI

BB-485DRCI-PH
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






