Manufacturer No:VDRIVE3-LD
Manufacturer:FTDI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB Host Module VNC2 Dev w/ Lid
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | FTDI |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | VDRIVE |
| Product: | Interface Modules |
| Type: | USB Flash Drive |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | FTDI |
| Description/Function: | USB host application module with enclosure |
| Dimensions: | 41.76 mm x 41.29 mm x 20.45 mm |
| Interface Type: | SPI UART USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | Vinculum |
| Unit Weight: | 1.164005 oz |
HOT
DLP-D-G
Brand:DLP Design

BB-USOPTL4
Brand:Advantech

BB-9PFLST
Brand:Advantech

BB-USPTL4
Brand:Advantech
DS9490R#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

BB-485USBTB-2W-A
Brand:Advantech

70502
Brand:Auvidea

Ag1171
Brand:Silvertel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






