Manufacturer No:BB-485DRCI
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Triple Isolated RS-232 to RS-422/485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 4.9 in x 4.5 in x 1.3 in |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 48 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 8.799993 oz |
HOT
BB-485LDRC9
Brand:Advantech

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

LPCI-3488A
Brand:ADLINK Technology

90655-0-L0
Brand:ISI

9441500000
Brand:Weidmuller

2313478
Brand:Phoenix Contact

EMUC-B202-W2
Brand:Innodisk

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

BB-232OPDRI
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






