Manufacturer No:301-1010-74
Manufacturer:DIGI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Hubport/7c 5.5-30VDC noncaptive connecto
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Hubs |
| Type: | Switched USB 2.0 Expansion Hub |
| Number of Channels / Ports: | 8 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 66.3 mm x 76.2 mm x 25.4 mm |
| Interface Type: | USB |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 5.5 VDC |
| Unit Weight: | 6.172943 oz |
HOT
USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

EP-USB-8
Brand:DIGI

IONMM
Brand:Lantronix

2688666
Brand:Phoenix Contact

ES-R-2101C-M
Brand:Connective Peripherals

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

BB-CANOP
Brand:Advantech

BP-4S-RS-R40
Brand:IEI

90655-0-L0
Brand:ISI

EP-USB-4S
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






