Manufacturer No:PCM-3610-CE
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules PC/104 Isolated Duel Ports RS-232 and RS-422/485 Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | PCM-3610 |
| Product: | Serial Communication Cards |
| Type: | RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | 2-port RS-232/422/485 PC/104 module with isolation protection |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
EP-USB-4
Brand:DIGI

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BP-3S-RS-R40
Brand:IEI

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

70502
Brand:Auvidea

AW02-G300
Brand:DIGI

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology
PCIe-PXIe-8638/2M
Brand:ADLINK Technology

2313465
Brand:Phoenix Contact

2316373
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






