Manufacturer No:TPS25840QWRHBRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:USB Interface IC
Description:USB Interface IC USB-A SDP/CDP charge port converter with STB protection and cable compensation 32-VQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | USB Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TPS25840-Q1 |
| Product: | USB Controllers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Standard: | USB 1.1 |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Operating Supply Current: | 3.5 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 36 V |
| Product Type: | USB Interface IC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Unit Weight: | 0.002085 oz |
HOT
MAX12931CASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SN65HVD3088ENSR
Brand:Texas Instruments
ISOW7740FDFMR
Brand:Texas Instruments

ADN4621BRSZ
Brand:Analog Devices

TPS25840QCWRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

AD74115BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices
MAX22165FAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22196ATJ+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI86S642EE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.
TLIN14313RGYRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






